IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení pro ČR

Bodová mikrozávlaha Tisk

Jedná se o přesně cílenou závlahu jednotlivých rostlin pomocí kapkovačůkapkovacích jehel nebo mikrozavlažovačů připojených na rozvodné potrubí. Kapkovače se mohou na rozvodné potrubí umísťovat libovolně podle aktuální potřeby a není nutné se držet předem daného sponu, tak jak tomu je u kapkovacího potrubí. Je možné si vybrat z velkého množství různých druhů jak kapkovačů, tak zavlažovačů.

Některé kapkovače či zavlažovače jsou opatřeny kompenzací tlaku. To znamená, že i při měnícím se tlaku vody v potrubním systému zůstává množství vytékající vody stejné. Doporučujeme volit komponenty s kompenzací tlaku tam, kde jsou delší rozvody, výškové převýšení či velké množství zavlažovacích komponentů na jedné sekci. Kapkovačů a mikrozavlažovačů je velmi široká škála, mohou být uzavíratelné, mohou se vkládat přímo do rozvodného potrubí nebo se připojovat pomocí konektorů, rozdělovačůmikropotrubí PVC ¼“. Nabízíme celou řadu kapkovačů, kapkovacích jehel a zavlažovačů. Při výběru nejvhodnějšího řešení bodové mikrozávlahy je dobré si prohlédnout katalog komponentů, vybrat si i několik vhodných typů, zakoupit pár vzorků a vyzkoušet nejvhodnější typ, který bude vyhovovat právě Vašim požadavkům.

Bodová mikrozávlaha se připojuje přímo do pružného a měkkého rozvodného potrubí (Irimon Quick Joint QJ20, SP 16 PLUS nebo rozvodné potrubí pro mikrozávlahu PN6 Ø 16mm) nebo pomocí konektorů či závitových mikrotvarovek flexibilního mikropotrubí PVC ¼“nástrčných mikrotvarovek.

/clanky/Mikro/Ceta