IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení pro ČR

Postřikovače pro závlahu zahrad Tisk

Nejčastější způsob automatické závlahy trávníkových ploch zahrad rodinných domů je závlaha postřikem pomocí výsuvných postřikovačů. Na zahradách se používají především postřikovače rozprašovací a rotační. Úderové postřikovače se na zahradách rodinných domů téměř nevyskytují, používají se především na sportovní plochy a agrozávlahu.

Rozprašovací postřikovače jsou vhodné na menší a členitější plochy. Tyto postřikovače zavlažují v celistvém vodním „vějíři“ v nastavené výseči v rozmezí 0° - 360°. Dostřik postřikovačů je od 0,6 do 5,5m při pracovním tlaku 2 – 2,5 baru. Nejpoužívanějšími rozprašovacími postřikovači na zahradách jsou postřikovače Hunter PS-ULTRA, PRO-SPRAYPRS 30.

Na větší a pravidelnější plochy se hodí rotační postřikovače. Ty zavlažují jedním či více paprsky vody, které rotují kolem svislé osy spolu s postřikovačem. Dostřik postřikovačů je od 6 do 14m a pracovní tlak 3 – 4,8 baru dle daného typu postřikovače. Typickými rotačními postřikovači pro zahrádky jsou postřikovače Hunter PGJPGP ADJ, PGP-ULTRA a I-20 ULTRA.

/clanky/Zahrada_MP ROTATOR_1

Výhody rozprašovacích a rotačních postřikovačů jsou spojeny v rozprašovacím postřikovači s rotační hlavicí Hunter MP ROTATOR. Tento postřikovač zavlažuje jemnými paprsky, které rotují kolem svislé osy postřikovače v nastaveném úhlu. Dostřik trysek MP Rotator je od 2,6 do 10,7 m, proto jsou ideální volbou na přechody mezi malými a velkými plochami, kde už rozprašovací postřikovače nestačí. MP ROTATOR se dá zapojit na jednu sekci (zavlažuje společně) s rotačními postřikovači - má podobnou srážkovou výšku. Postřikovače s rotační hlavicí MP ROTATOR jsou, díky své nízké spotřebě vody, skvělé v případech průtokově slabého vodního zdroje. Díky jemným paprskům jsou oblíbené na travnatých plochách se solitérně stojícími stromy a keři a u svažitých pozemků. Lze si vybrat postřikovač s již instalovanou tryskou Hunter ECO ROTATOR či využít samostatný postřikovač speciálně určený pro použití s tryskou MP Rotator - Hunter PRS 40. Více informací naleznete na www.mprotator.cz.