IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení pro ČR

Jarní spouštění AZS Tisk

Tak jako je pro závlahový systém důležitá příprava na zimu, tak i jeho každé první jarní spouštění hraje významnou roli v jeho funkčnosti a životnosti. Věnujte proto prvnímu jarnímu spuštění systému náležitou pozornost. Předejdete tím nepříjemnostem, které můžou nastat, jestliže tento problém podceníte a na jaře bez jakýchkoli příprav spustíte AZS.

Před začátkem závlahové sezóny musíme zkontrolovat tlak vzduchu v tlakové nádobě. Tímto předejdete problémům při spuštění čerpací stanice. U čerpací stanice nesmíme zapomínat, že dlouhodobá odstávka čerpadla způsobuje vytváření vápenných usazenin na pohyblivých částech čerpadla. Ty způsobují na jaře nefunkčnost čerpadla. Doporučujeme tedy protočení čerpadla již v průběhu zimních měsíců.

Také je důležité si uvědomit, že přestože je systém profouknutý, na vnitřní stěně trubek zůstává jemný šlem. Tato vrstvička biologických usazenin přes zimu vyschne, popraská a v trubním systému zůstanou drobné usazeniny. Mechanické částečky mohou při jarním spuštění způsobit nesprávnou funkci komponentů závlahového systému.

Doporučujeme proto před jarním spuštěním provést proplach potrubí a postřikovačů. Prodloužíte tím životnost a bezproblémový provoz závlahového systému.